Gigi obljubil, da gre v pokoj, če ne dobi gola od Barce

Serie A 1. Maj 201715:24 > 15:45
Shaun Botterill, Getty Images

Vratar Juventusa, Gianluigi Buffon, je italijanskim medijem razkril, da je pred četrtfinalnima obračunoma v Ligi prvakov obljubil, da se bo upokojil, če ne bo dobil zadetka v 180 minutah. To se je tudi zgodilo, zdaj pa si je moral Gigi na prigovarjanje predsednika Andree Agnellija premisliti.

“Obljubil sem vsem v klubu, da se bom ob koncu sezone upokojil, če na dveh tekmah z Barcelono ne dobim nobenega zadetka,” je Gigi Buffon razkril za italijanske medije.

Toda pri Juventusu se nikakor niso pripravljeni odreči 39-letnemu kapetanu kluba, ki se je po zmagi nad Barcelono uvrstil v polfinale letošnje sezone Lige prvakov in ostaja v igri za naslov prvaka.

“Ko sem to povedal Agnelliju, mi je dejal, da ljudje včasih v življenju izrečeju neumne stvari. Dejal mi je, da moram nadaljevati z igranjem. On je bolj izkušen od mene in mi je dal dober nasvet. Zato sem si premislil,” je v šali povedal Buffon.

Tudi pri teh letih je Gianluigi Buffon eden izmed najboljših vratarjev na svetu. Obljubil je, da bo igral še na svetovnem prvenstvu leta 2018 v Rusiji, potem pa bo še premislil, kako naprej v svoji karieri.

“Seveda mi je v veliko zadovoljstvo, da sem uspel ohraniti mrežo nedotaknjeno na dveh tekmah z Barcelono. Dal sem vse od sebe,” je zaključil svetovni prvak z Italijo iz leta 2006.

Juventus in Monaco bosta sicer prvo polfinalno tekmo Lige prvakov odigrala v torek.