Totti gre po koncu sezone zagotovo v pokoj!

Serie A 3. Maj 201715:09 > 15:36
Getty Images/Paolo Bruno

Novi športni direktor Rome Monchi je sporočil, da gre legenda "volkulje", Francesco Totti, po koncu sezone 2016/2017 zagotovo v nogometni pokoj.

Kot je povedal nekdanji športni direktor Seville, sedaj pa funkcionar Rome, bo Totti še zmeraj aktiven v klubu, ne bo pa več zanj igral. “Kar zadeva Francesca, sem se že seznanil z dejstvom, da je to njegova zadnja sezona, bo pa v vlogi direktorja. Francesco je Roma, želim delovati z njim, mu biti blizu. Želim se naučiti vsaj odstotek tistega, kar zna on,” je bil darežljiv z besedami Monchi.

Sedaj mora odločitev o upokojitvi razkriti le še igralec sam, ki je celotno kariero preživel v Romi. “O tem, kaj bom počel po koncu nogometne kariere ne želim govoriti, vendar pa lahko povem samo to, da to ni bil moj zadnji rimski derbi,” je bil po tekmi z Laziem skrivnosten 40-letni Totti.

Aitor Alcalde, Getty Images

Francesco Totti je otrok nogometne šole AS Roma. Klub je spodbujal že s tribun, kot navijač, v 25 tekmah pa je za “volkuljo” odigral prek 600 tekem, s čimer si je prislužil nadimek “Rimski princ”. Scudetto je osvojil samo enkrat in sicer v sezoni 2000/2001, ko so bili člani ekipe tudi Cafú, Gabriel Batistuta, Vincenzo Montella, Marco Delvecchio …

Do pokala Italije je s klubom prišel v sezonah 2007 in 2008, dvakrat pa mu je uspelo osvojiti tudi italijanski Superpokal (2001 in 2008). Kar osemkrat se je moral zadovoljiti z drugim mestom v Serie A, sam pa potrjuje, da je bil njegov največji uspeh kariere zmaga z italijansko reprezentanco na SP 2006 v Nemčiji.