Džeko pokoril San Siro za veliko zmago Rome!

Serie A 7. Maj 201722:24 > 22:29
Getty Images/Marco Luzzani

Na derbiju 35. kroga italijanske Serie A so nogometaši Rome na Giuseppe Meazzi s 4:1 premagali ekipo AC Milana in zadržali prednost na razpredelnici pred Napolijem. Junak zmage je bil napadalec Bosne in Hercegovine, Edin Džeko.

Edin Džeko je z dvema zadetkoma postavil osebni rekord po doseženih golih v enih sezoni. Prvič je zatresel mrežo že v 8. minuti tekme, po sijajni akciji z Mohammedom Salahom.

Približno 20 minut kasneje je Džeko dosegel svoj drugi zadetek, tokrat z glavo po podaji Paredesa iz kota.

Na ta način je “Dijamant” prišel do številke 27 golova v ligi, kar je najboljšu učinek kateregakoli napadalca Rome po sezoni 1934/1935.

Za Džeka, ki je letos dosegel že 37 golov v vseh tekmovanjih, je to najboljša sezona v karieri, saj je uspel izboljšati tudi učinek iz Wolfsbuga (2008/2009.)

Do konca tekme so gledalci na San Risu videli še tri zadetke. Domačini so prednost zmanjšali v 76. minuti prek Marija Pašalića, potem pa sta nekdanji rossonerro Stepham El Sharaawy in veteran Daniele de Rossi z bele točke prinesla zanesljivo zmago Sinovom volkulje.