Spalletti: Totti? Če bi vedel, ne bi prevzel Rome

Serie A 8. Maj 201711:36 > 11:39
Getty Images/Paolo Bruno

Trener Rome Luciano Spalletti ima dovolj govora o klubski legendi Francescu Tottiju, saj so pogovori o njem presegli vse meje dobrega okusa. Še več, italijanski trener je dejal, da nikoli ne bi prevzel Rome, če bi vedel, da bodo Tottijeve minute in njegova upokojitev tako mučna tema.

Francesco Totti, klubska legenda AS Rome, je trenutno sredi svoje 25. sezone v večnem mestu, kjer je zrasel kot nogometaš, zdaj pa počasi njegova zvezda usiha, zato se je italijanski nogometaš odločil, da po koncu letošnje sezone svojo bogato kariero tudi zaključi.

Trener Rome Luciano Spalletti je letos Tottija na igrišče poslal na 15 tekmah domačega prvenstva, le enkrat pa ga je poslal na zelenico v prvi enajsterici. Legendarni kapetan je dvakrat vstopil v igro med polčasom, na ostalih obračunih pa v izdihljajih tekme.

“Če bi lahko zavrtel čas nazaj, ne bi nikoli prevzel Rome,” je dejal Spalletti na vprašanje, zakaj Tottija ni poslal v igro na tekmi konec tedna, ki jo je Roma proti AC Milanu dobila s 4:1. “Ko ga pošljem v igro za zadnjih pet minut, mi govorite, da se delam norca iz njega in da ga ne spoštujem.”

Italijanski nogometni strokovnjak je kasneje pozval novinarje, naj mu pomagajo pri rešitvi vprašanja njegove minutaže: “Ko sem prišel v klub sem dejal, da se ne mislim ukvarjati s Tottijem kot legendo moštva, temveč s Tottijem, ki igra nogomet. V lanski sezoni je izkoristil nekaj priložnosti in odlično zaključil sezono, ampak zdaj pa res ne vem več kaj storiti. Moramo zadržati možnosti, da končamo kot drugi na lestvici. Žal mi je, naslednjič bom bolj pozoren. Naslednjič bomo sodelovali in glasovali. Če bo dobil dovolj glasov med tekmo, ga bom poslal v igro,” je bil vidno razburjen Spalletti.

Roma tri kroge pred koncem prvenstva drži drugo mesto na lestvici Serie A in ima sedem točk manj od vodilnega Juventusa, a le točko več od tretjeuvrščenega Napolija. Ta konec tedna jih čaka derbi z Juventusom, obračun pa bi že lahko dal odgovor na vprašanje o prvaku italijanskega prvenstva.