Sabatini novi direktor Interja: Prva tarča je Conte

Serie A 10. Maj 201710:04 > 10:16
Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Nekdanji športni direktor Rome, Walter Sabatini, je prevzel funkcijo koordinacijskega direktorja pri Interju in Jiangsu Suningu. Kitajski lastniki so ga po pisanju znane strani Calciomercato zadolžili, da poleti v Milano pripelje trenerja Chelseaja, Antonia Conteja. Alternativa je Luciano Splaletti

Walter Sabatini bo tehnični direktor, prav tako pa bo opravljal vlogo koordinatorja za kitajski konzorcij Suning, ki je lastnik Interja. Sabatini bo tako nadziral vse posle znotraj obeh Suningovih klubov, najpomembnejša naloga pa bo novi trener Nerazzurrov.

Naj spomnimo; v torek zvečer je Inter presenetil nogometni svet in odpustil trenerja Stefana Piolija, ki je lani pozno jeseni zamenjal Nizozemca Franka de Boerja. Ker so do konca sezone še tri ligaške tekme, bo Inter vodil trener Primavere Stefano Vecchi, ki je ekipo že vodil na dveh tekmah pred Pilojevim prihodom. Nekdanjega trenerja Lazia Stefana Piolija je sicer odnesla črna serija rezultatov, saj je Inter na zadnjih sedmih tekmah osvojil eno samo točko.

Sabatini odšel iz Rome, ker je predsednik Pjanića prodal Juventusu
Walter Sabatini velja za izjemno sposobnega tehničnega direktorja, ki je Romo v zadnji letih močno približal Juventusu, iz prestolnice pa se je odločil oditi po sporu s predsednikom Jamesom Palotto, potem ko je klub lani poleti Juventusu prodal zvezdnika Miralema Pjanića.

Prva naloga Sabatina je angažiranje novega trenerja pri Interju. Calciomercato razkriva, da Suning želi Antonia Conteja, ki je s Sabatinijem dober prijatelj, toda to bo izjemno težka naloga, saj se Roman Abramovič svojemu trenerju, ki bo že v prvi sezoni na otoku osvojil Premier ligo, nikakor ne želi odpovedati in mu pripravlja novo pogodbo.

Denar seveda ni problem niti za Inter, Kitajci ga imajo dovolj, Conteju pa ponujajo plačo blizu 15 milijonov evrov na sezono. Calciomercato poroča, da ima Conte ves čas domotožje, saj sta žena in hčerka ostala v Italiji, zato se želi vrniti na Apeninski polotok.

Alternativa za Conteja je Luciano Spaletti
Če pa Conte vseeno ostan pri Chelseaju, bo povsej verjetnosti Sabatini s seboj iz Rome pripeljal Luciana Spalettija. Kandidat za klop Interja sicer ostaja tudi Atleticov šef Diego Simeone, nekdanji “Interista”, ki je sam večkrat izrazil željo, da bi prevzel “črnomodre”, a ne pred iztekom pogodbe s Colchonerosi, ki se izteče leta 2018.

Interjeva poleta revolucija pa zadeva tudi zapravljanja na tržnici, saj se s prihodom v Milano povezuje Radjo Naingolana in Kostasa Manolasa iz Rome, Marca Verrattija iz PSGja, Driesa Mertensa iz Napolija, Alexisa Sancheza iz Arsenala, Ardo Turana iz Barcelone in Jamesa Rodrigueza iz Reala.