Derbi na Olimpicu pripadel Romi

Serie A 14. Maj 201722:48 > 23:00
Getty Images/Emilio Andreoli

V derbiju 36. kroga Serie A je Roma na Stadio Olimpico s 3:1 premagala konkurenta v boju za naslov Juventus in se mu tako približala na 4 točke zaostanka. Do konca italijanskega prvenstva sta samo še dva kroga.

Tekmo je bolje začela “stara dama” in v 21. minuti prišla v vodstvo, potem ko je po podaji Gonzala Higuaina zadel Gabonec, Mario Lemina. Roma je do polčasa izenačila – štiri minute po golu Juventusa je v polno meril Daniele De Rossi.

V drugem polčasu je sledila še nekoliko bolj napadalna igra domače ekipe, ki je za ohranitev možnosti za naslov prvaka nujno potrebovala vse tri točke. To se jim je obrestovalo v 56. minuti – po podaji Radje Nainggonala je zadel Stephan El Shaarawy, devet minut kasneje pa je svoj trenutek dočakal še Nainggolan in postavil končni izid 3:1.

Juventus lahko do “scudetta” pride v nedeljo, ko doma gosti Crotone (potrebuje zmago), medtem ko bo Roma že v soboto igrala v Veroni pri Chievu. Teoretične možnosti za naslov prvaka ima tudi tretjeuvrščeni Napoli, ki za “Juvetom” zaostaja pet točk in bo v soboto doma gostil Fiorentino.