URADNO: Allegri podaljšal z Juventusom

Serie A 7. Jun 201715:09 > 15:19
Getty Images/Matthias Hangst

Poročali smo že, da bo Massimiliano Allegri v kratkem podpisal novo pogodbo z Juventusom, zdaj pa se je to tudi uradno zgodilo. 49-letnik bo na klopi italijanskega prvaka ostal vsaj do leta 2020.

49-letni trener je imel pogodbo z Juventusom podpisano le do konca te sezone, po porazu v finalu Lige prvakov, pa so se pojavila ugibanja, da bi lahko Massimiliano Allegri prenehal z delom na klopi italijanskih prvakov. Že med sezono so se pojavljale govorice, da si Allegrija želijo pri Arsenalu, ki pa so na koncu podaljšali sodelovanje z Anserom Wengerjem, zato je ta opcija v vsakem primeru odpadla.

Allegri, ki je staro damo prevzel leta 2014, ko je na klopi zamenjal karizmatičnega Antonia Conteja, je danes tudi urano podaljšal pogodbo. S klubom, s katerim je v zadnjih treh letih osvojil kar sedem lovorik, je sodelovanje podaljšal do leta 2020.

Kar dvakrat je bil s svojimi varovanci tudi blizu trojne krone, a je Juventus obakrat v finalu Lige prvakov izgubil proti španskemu klubu. Pred dvema letoma je tako bila boljša Barcelona, v tej sezoni pa Real Madrid.

Allegri je pred Juventusom vodil šeAglianese, Real SPAL, Grosseto, Sassuolo, Cagliari in Milan, s katerim je leta 2011 osvojil Serie A in italijanski superpokal. Na klopi stare dame je v zadnjih treh sezona vselej osvojil scudetto in italijanski pokal.