URADNO: Luciano Spalletti je postal trener Interja

Serie A 9. Jun 201716:35 > 16:37
Gabriele Maltinti/Getty Images

Dosedanji trener Rome, Luciano Spalletti si je hitro našel novega delodajalca. Italijan bo odslej vodil milanski Inter, poroča uradna spletna stran kluba.

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Predstavitev dolgoletnega strokovnjaka na področju italijanskega nogometa je napovdana za sredo, uradno pa bo Spalletti krmilo prevzel 3. jula, ko bodo igralci Interja začeli priprave na novo sezono.

Spalletti bo na čelu novega projekta “nerazzurov”, potem ko je klub doživel še eno povprečno sezono in se mu sploh ni uspelo uvrstiti v evropska tekmovanja. Kitajski lastniki naj bi za okrepitve pripravili okoli 100 milijonov evrov in skušali tako Inter vrniti v vrh italijanskega klubskega nogometa.

Spalletti na stadion Giuseppe Meazza prihaja po enem letu delovanja v Rimu, kjer je z Romo beležil solidne rezultate in minulo sezono zaključil na 2. mestu. Pred tem je v svoji karieri vodil tudi Zenit, Sampdorio, Venezio, Udinese in Ancono.