Parma se vrača: Prihodnjo sezono v Serie B!

Serie A 17. Jun 201720:13 > 20:28
YouTube screenshot

Slavni italijanski nogometni klub Parma se je, v zgolj dveh letih po bankrotu in selitvi v četrto ligo, vrnil v Serie B.

Ena izmed nekdanjih “sedmih sester” italijanskega nogometa (Juventus, Milan, Inter, Lazio, Roma, Fiorentina) je v finalu “play-offa” Lige Pro z 2:0 uspela premagati Alessandrio in se tako vrnila v Serie B, torej v drugi rang italijanskega klubskega nogometa.

Strelca za Parmo na nevtralnem terenu stadiona Artemio Franchi v Firencah sta bila Manuel Schavone v 11. minuti in Manuel Nocciolini v 67. minuti. Pred Parmo so se v Serie B uvrstili še Venezia, Cremonese in Foggia, ki so v svojih skupinah osvojili prvo mesto, medtem ko je Parmi še drugo leto zapored uspelo napredovati v višji rang.

Moštvo stratega Roberta D’Averse in legendarnega kapetana Alessandra Lucarellija, tako nadaljuje s pohodom proti vrhu, kjer je Parma nekoč uspešno igrala. Klub s stadiona Ennio Tardini je v svojih zlatih časih osvojil dva pokala UEFA (1995, 1999), tri pokalne naslove Italije (1992, 1999, 2002), italijanski Superpokal (1999), Pokal pokalnih zmagovalcev (1993) in evropski superpokal (1993).