Lizbonski milijoni za nakup Iličića?

Serie A 21. Jun 201710:19 > 10:53
Getty Images

Slovenski reprezentant Josip Iličić bo to poletje zagotovo menjal klubske barve. Po odlični prodaji vezista Bruna Fernandesa v lizbonski Sporting, bo v Jojota kot kaže investirala Sampdoria.

Da bo letošnje poletje zanj zelo zanimivo, je znano že dolgo. Josip Iličić ima za sabo skromno sezono pri Fiorentini, ki se mu bo po štirih letih odrekla in z njegovo prodajo poskusila iztržiti čim več.

Glavna želja slovenskega reprezentanta je ostanek v Italiji, le ta pa se mu bo kot kaže uresničila. Za Jojota se je po porčanju Sky Sport Italia namreč močno zagrel nekdanji klub selektorja slovenske reprezentance Srečka Katanca.

Sampdoria je tik pred odlično prodajo Bruna Fernandesa, ki se bo za 9 milijonov preselil v lizbonski Sporting. Prav te milijone pa so pri italijanskem prvoligašu pripravljeni investirati v nakup Iličića, ki bi imel pri Sampdoriji zagotovo precej bolj pomembno vlogo kot jo je imel v minuli sezoni pri Fiorentini.

Fiorentino bo v poletnem prestopnem roku skoraj zagotovo zapustil tudi Španec Borja Valero, ki je bil s slovenskim reprezentantom eden ključnih igralcev Viole pred dvema sezonama. Valera si je zaželel Inter.