Jojo na poti v Atalanto, Oblak ni naprodaj

Serie A 3. Jul 201715:14 > 15:17
Getty Images

Josip Iličić naj bi se iz Fiorentine preselil v Atlanto k Jasminu Kurtiću, medtem ko stališče Atletica glede Jana Oblaka ostaja nespremenjeno. Slovenec ni naprodaj in bo že kmalu podpisal novo pogodbo.

Getty Images

Da bo Josip Iličić zapustil Fiorentino, očitno ni nobenega dvoma. Za Kranjčana se zanimajo številni klubi, največ jih po pričakovanju prihaja iz italijanske Serie A. Sampdoria se je z violo menda že dogovorila vse potrebno za prestop, v zadnjem trenutku pa je vmes posegla Atlanta oziroma Jasmin Kurtič. Ravno slednji naj bi nekdanjega soigralca iz Palerma in Fiorentine prepričal, da kariero namesto pri Sampdorii nadaljuje v Bergamu pri Atalanti.

Letos poleti oziroma že celotno koledarsko obdobje je med bolj vročimi slovenskimi nogometaši tudi Jan Oblak. Enemu najboljših evropskih vratarjev ponudb ne manjka, a se vse bolj zdi, da bo ostal pri madridskem Atleticu. Španski As poroča, da si vodstvo kluba po podaljšanju pogodbe Kokejem, Saulom in Antoinom Griezmannom želi sodelovanje okrepiti tudi z Oblakom. Nekdanji vratar Olimpije bo tako deležen nove povišice, povešala pa se bo tudi odkupna klavzula, ki je že sedaj nastavljena na 100 milijonov evrov.