Cassano se je upokojil, premislil in zopet upokojil

Serie A 24. Jul 201721:14 > 21:18
Gabriele Maltinti/Getty Images

Italijanski nogometaš Antonio Cassano je začetek meseca napovedal konec kariere, nato objavil, da se je premislil in nekaj dni kasneje nogometne čevlje zopet obesil na klin.

Nekdanji nogometaš Rome in Reala je na začetku meseca julija na socialnih omrežjih objavil, da nogometne čevlje obeša na klin, a le osem dni pozneje podpisal enoletno pogodbo s Hellas Verono. Zopet je objavil, da je svojo odločitev spremenil in se že veseli igranja v novi sezoni. Šest dni kasneje je Verona že odigrala dve pripravljalni tekmi ,a se je Cassano zopet premislil in dokončno potrdil, da zaključuje nogometno kariero.

Cassano, ki je tudi bivši italijanski reprezentant, celotne ligaške tekme ni odigral že od leta 2016, zato ga je Sampdoria januarja letos tudi odpustila. V ponedeljek je njegova soproga objavila, da nogometaš zapušča Verono, a si bo našel nov klub, kar je Cassano zanikal:

“Naj pojasnim objavo svoje žene. Zmotila se je. Po tehtnem razmisleku sem se odločil – Antonio Cassano ne bo več igral nogometa. Opravičujem se Veroni, vsem navijačem, predsedniku, športnemu direktorju, trenerju, soigralcem ter zdravniškem in tehničnem osebju. Ta trenutek mi je najbolj pomembno preživljati čas z družino,” je zaključil Cassano.

Še pred tednom je Italijan napovedal tiskovno konferenco, kjer naj bi podaljšal kariero. 35-letnik je takrat povedal, da si je le želel biti več doma in obžaluje kar je dejal:

“Imel sem trenutek šibkosti. Sestal sem se s trenerjem in vodilnimi v klubu, da bi jim povedal, da želim še igrati. Želim se spoprijeti s tem izzivom in imeti noro sezono,” je Cassano povedal pred enim tednom.

Italijanski nogometaš je kariero začel v svojem rodnem Bariju, nato prestopil v Romo, kjer je zbral 39 zadetkov. Sledili so še nastopi za Real Madrid, Sampdorijo, Milan, Inter in Parmo.