Francesco Totti se je vpisal v trenersko šolo

Serie A 29. Avg 201712:20 > 12:32
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Legendarni nogometaš Rome, Francesco Totti, se očitno želi ukvarjati tudi s trenerskim poslom.

Totti se je vpisal v trenersko šolo, čeprav trenutno opravlja funkcijo športnega direktorja kluba. Kakor poročajo italijanski mediji, se bo legendarna “desetica” Rome v prihodnje zagotovo preizkusila tudi s trenerskega stolčka, zato se je vpisal v tečaj za pridobitev osnovne licence.

Totti bo vse potrebne diplome pridobil v športnem centru Trigoria blizu Rima, s čimer bo pridobil predpogoj za opravljanje izpita za UEFA-ino licenco A. Nekdanji vezist, ki je vso svojo kariero preživel pri Romi, se je po koncu minule sezone upokojil, potem ko je igral kar 25 let.

Glede na to, da je tudi rojen v Rimu, so mu navijači Rome dali nadimek “Rimski princ”, verjetno pa bi si Francesco sam še najbolj želel biti tudi zgleden trener “rimske volkulje”.