Predsednik stare dame na čelu zveze evropskih klubov

Serie A 5. Sep 201714:44 > 14:54
Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

Predsednik Juventusa Andrea Agnelli je postal novi predsednik zveze evropskih klubov (ECA), ki je novega vodilnega potrdila v torek.

ECA sicer predstavlja več kot 200 največjih in najbogatejših klubov po Evropi. Andrea Agnelli je tako postal novi predsednik, pomembno funkcijo pa je dobil tudi izvršni direktor Arsenala Ivan Gazidis, ki je postal član izvršnega komiteja Uefe.

Agnelli bo na mestu predsednika ECA zamenjal legendarnega Nemca Karla-Heinza Rummeniggeja, ki je bil na čelu organizacije vse od njene ustanovitve leta 2008.

ECA je v minuli sezoni doživela kontroverzne spremembe, ki jih je vpeljala Uefa. Spremembe so poskrbele, da imajo klubi iz nogometno manj razvitih držav v kvalifikacijah za evropska tekmovanja na voljo manj mest.