Derby della Madonnina po zaslugi Icardija Interju!

Serie A 15. Okt 201722:31 > 22:38
Gett Images/ Laurence Griffiths

Fantastični milanski derbi je postregel s petimi goli, nekaj odličnimi obrambami, hat-trickom in poznim zmagovitim golom.

Veliki junak Interja je bil kapetan moštva Mauro Icardi, ki je zabil ha-trick. Nerazzurri so slavili s 3:2, Milan se je dvakrat vrnil v igro, za tretjo vrnitev pa mu je zmanjkalo časa.

Icardi je prvič v polno meril v 28. minuti. Takrat je izkoristil sijajno asistenco Candreve in elegantno žogo poslal mimo nemočnega Donnarumme. Milan je izenačil prek Susa, ki je kmalu po začetku drugega polčasa z natančnim strelom premagal sicer vnovič sijajnega Handanovića. “Sarma” je ubranil kar nekaj nevarnih strelov nasprotnika in svoje moštvo držal v igri, ko je bilo najtežje. V 63. minuti je sijajno ubranil strel Bonaventure, po hitrem protinapadu pa je Inter spet prišel v vodstvo. Perišić je podal, Icardi pa s “kung-fu” udarcem zadel za 2:1. A tudi v drugo se je Milan vrnil. V 81. minuti je Bonaventura z neposredne bližine zadel za 2:2 in izgledalo je, da se bo derbi končal izenačeno.

Toda s tem se ni strinjal sijajni Mauro Icardi. Sodnik Paolo Tagliavento je v 90. minuti po gneči v Milanovem kazenskem prostoru dosodil najstrožjo kazen, ki jo je za veliko zmago in skok na drugo mesto na lestvici izkoristil prav Icardi.