Napoli zrušil Milan in Juventusu pobegnil na plus štiri

Serie A 18. Nov 201722:42 > 22:44
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Napoli tudi po obračunu 13. kroga Serie A ne pozna poraza. Neapeljčani so na San Paolu z 2:1 odpravili Milan. Roma v štirih minutah odločila rimski derbi proti Laziu (2:1).

Napoli je še enkrat več dokazal, da je v letošnji sezoni zrel za naslov prvaka. Neapeljčani proti Milanu niso blesteli, vendar vseeno slavili pomembno zmago in imajo sedaj na vrhu lestvice 35 točk oziroma štiri več od Juventusa, ki v nedeljo gostuje pri Sampdorii.

Domači so premoč v prvem polčasu kronali z zadetkom Lorenza Insigneja v 33. minuti.

Srečanje je dokončno odločil Piotr Zielinski v 73. mimuti.

Edini zadetek za goste je ob izteku srečanja dosegel Alessio Romagnoli.

Roma v štirih minutah odločila rimski derbi
V Rimu rajajo navijači Rome, potem ko so njihovi ljubljenci mestni derbi proti Laziu dobili z 2:1. Vse je bilo odločeno na začetku drugega polčasa, ko je v 49. minuti iz enajstmetrovke za vodstvo Rome z 1:0 zadel Diego Perotti, le štiri minute kasneje pa je vodstvo podvojil Radja Nainggolan. Častni zadetek za sinje modre je v 72. minuti iz bele točke dosegel Ciro Immobile.