Buffon o Donnarummi: Juventus je vedno dobra izbira

Serie A 2. Jan 20189:17 > 9:17
Claudio Villa, Getty Images Sport

Legendarni Gianluigi Buffon je izjavil, da ne more svetovati svojemu mlademu nasledniku in soimenjaku Donnarummi, saj nikoli ni bil v podobni situaciji.

O mladem vratarju Gianluigiju Donnarummi se je v zadnjih tednih veliko govorilo, predvsem po tem, ko je poleti želel prestopiti v drug klub, pa potem le podaljšal pogodbo z AC Milanom.

Na vprašanje Gianluigiju Buffonu, kako bi sam reagiral v tej situaciji, je legendarni čuvaj mreže v smehu odgovoril: “Juventus nikoli ni slaba izbira. Težko mu dam kakršenkoli nasvet, saj ne vem, kako je biti v podobni situaciji ali pa bi bil čustveno navezan na klubi z Milana. Lahko bi mu svetoval, ko imamo zbore za reprezentanco, a tisto, kar presodi, je znotraj naših duš.”

Legendarni Buffon je po koncu letošnje sezone napovedal konec kariere, potem ko se reprezentanca Italije ni uspela uvrstiti na svetovno prvenstvo. “Nihče ne želi končati kariere. Zelo sem srečen, saj sem vstopil v fazo svojega življenja, v kateri je najbolj pomembna notranja harmonija in užitek. Predsednik mi zadnjih pet let ponavlja – v nekem trenutku med sezono pridi v mojo pisarno in mi povej ali želiš nadaljevati ali ne,” je razkril Buffon.

Še vedno pa obstaja možnost, da bi Buffon nadaljeval s kariero – če bi Juventus osvojil ligo prvakov: “To je edina možnost,” pravi legendarni Gigi.