Iličić in Kurtić prek Napolija do polfinala pokala

Serie A 2. Jan 201822:39 > 22:42
Marco Luzzani, Getty Images

Nogometaši Atalante so v gosteh presenetili Napoli in se uvrstili v polfinale italijanskega pokala.

Paolo Rattini/Getty Images

Atalanta je v gosteh slavila z 2:1 in zdaj čaka zmagovalca sredinega mestnega derbija med Juventusom in Torinom. Drugi polfinalni par bo Milan – Lazio.

Na tekmi v Neaplju v prvem polčasu gledalci niso videli golov, so pa zato prvega že po vsega petih minutah nadaljevanja. Atalanto, za katero je v 75. minuti v igro vstopil Josip Iličić, je v vodstvo popeljal Timothy Castagne. Alejandro Lopez je v 81. minuti povišal na 2:0, a so se domači prek Mertensa vrnili v igro sedem minut pred koncem.

Sledil je močan pritisk sinje modrih, ki pa ni obrodil sadov, tako da se je Atalanta veselila velike zmage in uvrstitve v polfinale.