Fiorentina preminulemu kapetana podaljšala pogodbo

Serie A 6. Mar 201813:43 > 13:45
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Pri Fiorentini so se odločili, da bodo podaljšali pogodbo z nekdanjim kapetanom Davidejem Astorijem, ki je umrl v noči s sobote na nedeljo v hotelu v Vidmu, je sporočil Giovanni Malago.

Astori bi moral novo pogodbo s klubom iz Firenc podpisati ta ponedeljek. “Z novim dogovorom bi nogometno pot končal pri Fiorentini,” je dejal solastnik kluba Andrea Della Valle.

V klubu so se odločili, da bodo pogodbo z Astorijem posmrtno podaljšali, je razkril predsednik italijanskega olimpijskega komiteja (Coni) Giovanni Malago. “Njegovo plačo bo klub nakazoval na račun partnerice, s katero ima dveletno hčerko,” je še povedal Malago in dodal: “Gre za zares lepo gesto družine Della Valle.”

Astori se je pred smrtjo dogovoril za novo štiriletno pogodbo, s katero bi na sezono zaslužil 1,29 milijona evrov.Pri Fiorentini niso želeli dajati komentarjev, od javnosti v teh težkih časih zahtevajo le “mir in spoštovanje”. So se pa medtem odločili, da bodo upkojili Astorijev dres s številko 13. Enako bodo storili tudi pri njegovemu nekdanjemu klubu Cagliariju.