Hekerji Laziu "odnesli" dva milijona evrov

Serie A 28. Mar 201811:18 > 11:25
Paolo Bruno/Getty Images

Uprava rimskega velikana je nasedla na hekersko prevaro in po odgovoru na okuženo e-pošto izgubila dva milijona evrov, ki bi jih Lazio moral odšteti Feyenoordu za prestop Stefana de Vrija.

Klubska uprava je prepričana, da je denar končal v rokah ruskih hekerjev, ki so na elektronski poštni predal Lazia dostavili sporočilo s podatki o bančnem računu Feyenoorda, ki mu je italijanski klub dolgoval že omenjeni znesek za prestop Stefana de Vrija.

Elektronsko sporočilo je bilo opremljeno z logotipom Feyenoorda, vsebovalo pa je tudi vse preostale podpise, zato so pri Laziu mislili, da je sporočilo uradno. Nizozemski velikan denarja nikoli ni prejel, saj je le-ta končal na transakcijskem računu, ki je bil zapisan v sporočilu in ne pripada Feyenoordu.

Branilec De Vrij za Lazio igra od leta 2014, a bo ob konu sezone zapustil klub iz prestolnice brez odkšodnine, saj mu poteče pogodba. Italijanski mediji so že pred časom poročali, da se Nizozemec seli k Interju.