Po remiju Juventusa, Napoli sedaj na -4

Serie A 18. Apr 201822:52 > 23:05
Maurizio Lagana/Getty Images

33. krog Serie A je prinesel nov zanimiv razplet. Vodilni Juventus je namreč samo remiziral proti Crotoneju, najbližji zasledovalec Napoli pa je pred domačimi gledalci premagal Udinese s 4:2 in se stari dami približal na štiri točke zaostanka.

Napoli je pred domačimi gledalci prišel do zmage nad Udinesejem in se vodilnemu Juventusu približal na štiri točke zaostanka, kar Neapeljčanom pet krogov pred koncem prvenstva še daje upanja. Gostje so sicer v prvem polčasu preko Jakubo Jankta celo povedli, a je še v sodniškem podaljšku izenačil Lorenzo Insigne. Udinese je preko Svateja Ingelssona v drugem delu spet povedel, a je Napoli odlično odgovoril, ko je v 11. minutah zabil tri zadetke in na koncu slavil s 4:2. Med strelce so se pri domačih vpisali Raul Albiol, Arkadiusz Milik in Lorenzo Tonelli.

Juventus je na gostovanju pri Crotoneju prišel do vodstva že v 18. minuti, ko je zadel Alex Sandro in nekako se je nova zmaga napovedala sama po sebi, vendar vse skupaj je bilo na koncu drugače. Domači so namreč v drugem polčasu prišli do izenačenja v 65. minuti, ko je prekrasen zadetek s škarjicami dosegel Simy. Juventus, ki je bil skozi večji del srečanja boljši nasprotnik je na koncu prišel samo do točke.