Gattuso: "Prihajajo tri okrepitve, všeč mi je Pogba"

Serie A 21. Apr 20184:21 > 4:24
Getty Images/Paolo Bruno

Trener Milana Gennaro Gattuso je italijanskim medijem zaupal, da je od direktorja kluba Marca Fassoneja dobil zeleno luč za poletni nakup treh do štirih močnih okrepitev.

Milan se je v zadnjem letu kar nekajkrat znašel pod pritiskom UEFA-e, ker naj ne bi spoštoval finančnega “fair-playa”, zato bi utegnil biti klub kaznovan, vendar pa sodeč po besedah Gattusa to ne bo vplivalo na poletno zapravljanje.

Fassone mi je dejal, da bomo letos pripeljali tri ali štiri igralce, kar pa ne pomeni, da bomo morali prav tolikšno število igralcev prodati. UEFA se še ni odločila,” je povedal strateg Milana in dodal:

Rad bi povedal, da mi je všeč Paul Pogba, rad bi ga pripeljal, a to ni možno. Všeč mi je tudi Mario Mandžukić. Pač dopadejo se mi vsi veliki igralci, CristianoRonaldo, Lionel Messi…vedno pa moram razmišljati o ekipi, ne pa samo o posameznikih.

Medtem ko so Pogba, Ronaldo in Messi le “Rinove” pobožne želje, prihod Mandžukića niti ni tako zelo nemogoč. V zadnjih dneh so italijanski mediji špekulirali o tem, da bi lahko na mestu napadalca zamenjal rojaka, Nikolo Kalinića.

Še pred tem mora milan rešiti vprašanje dolga v višini 300 milijonov evrov, kolikor znaša posojilo, ki ga je lastnik Li Yonghong vzel pri ameriškem skladu Elliott, da bi s sredstvi zaključil nakup slovitega milanskega velikana.