Higuain: Juventus se bo za scudetto boril do smrti

Serie A 29. Apr 20182:52 > 3:00
Emilio Andreoli/Getty Images

Napadalec Juventusa Gonzalo Higuain je sinoči z golom v 89. minuti odločil derbi 35. kroga Serie A proti Interju in staro damo že zelo približal ubranitvi naslova.

Juventus je na derbiju od 18. minute igral z igralcem več, zaradi brutalnega prekrška nad Marijem Mandžukićem je bil izključen Matías Vecino, a je bil Inter kljub temu vse do konca v vodstvu (2:1).

Gostje so v finišu obračuna vendarle prišli do popolnega preobrata in z zmago zadržali prednost pred Napolijem, ki ga v nedeljo čaka gostovanje pri Fiorentini.

To je nogomet. Zadnjo tekmo smo izgubili po golu v zadnji minuti, zelo smo si želeli zmage. Juventus se bo do smrti boril, da osvoji scudetto,” je po tekmi razlagal Gonzalo Higuain.

Inter je odigral odlično tekmo z deseterico. Za nas je štela le zmaga. Do konca so še tri tekme, današnji uspeh pa bo dvignil našo samozavest,” je še dodal argentinski napadalec.

Juvenetus ima na vrhu lestvice Serie A s tekmo več štiri točke prednosti pred Napolijem, do konca sezona pa ga čaka še težko gostovanje pri Romi.