Juve po preobratu le še korak od novega scudetta

Serie A 5. Maj 201822:46 > 22:48
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Nogometaši Juventusa so na tekmi 36. kroga italijanske Serie A s 3:1 premagali Bologno in za nov naslov potrebujejo le še eno zmago.

Tekmo v Torinu je bolje začela Bologna, ki je povedla v 30. minuti, ko je enajstmetrovko izkoristil Simone Verdi.

Zasedba Massimiliana Allegrija se je v drugem polčasu prebudila, po izečanujočem avtogolu v 52. minuti, ko je lastno mrežo zatresel Sebastian De Maio, pa se ni vel ustavila.

Za preobrat je v 64. minuti posrkbel Sami Khedira, le pet minut zatem pa je zadel še Paulo Dybala. Obakrat se je z asistenco izkazal Douglas Costa.

Juventus ima zdaj na vrhu lestvice kar sedem točk prednosti pred Napolijem, ki se bo v nedeljo pomeri s Torinom. Za Napoli šteje le zmaga, Juventus pa bi lahko tudi v primeru le-te naslov slavil že dva kroga pred koncem Serie A.