Torinu točka v Neaplju – Stara dama slavi naslov!

Serie A 6. Maj 201816:37 > 17:15
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Nogometaši Napolija so v 36. krogu Serie A doma proti Torinu odigrali neodločeno (2:2), s čimer so sinjemodri zapravili (skoraj) vse možnosti za naslov prvaka.

Na stadionu “San Paolo” je prvi Napoli povedel v 25. minutu, ko je Dries Mertens izkoristil grdo napako obrambe Torina. Daniele Baselli je izenačil v 55. minuti, potem ko je podal Adem Ljajić, Napoli pa je spet povedel v 71 minuti prek Mareka Hamšika. To je bil že 100. gol Slovaka v Serie A.

Končni izid 2:2 je v 83. minuti postavil Lorenzo de Silvestri v 83. minuti, ko je zadel z glavo, še enkrat je bil asistent Ljajić. Juve ima tako dva kroga pred koncem skoraj neulovljivih 6 točk prednosti (91), Napoli bi moral tako torej obakrat zmagati, Stara dama pa bi si morala privoščiti dva poraza, poleg tega pa bi morali imeti “južnjaki” tudi boljšo gol razliko, kar je praktično nemogoče, saj trenutno zaostajajo za kar 16 golov.

Juventus čakata tekmi z Romo in Verono, Napoli bo prvenstvo zaključil proti Sampdorii in Crotoneju. Pomembno zmago v boju za obstanek si je zagotovil Chievo, ki je doma z 2:1 ugnal Crotone. Mrežo gostov je v 12. minuti z glavo načel slovenski reprezentant Valter Birsa.