Juventus v drugem polčasu nadigral Milan

Serie A 9. Maj 201822:56 > 22:58
Gabriele Maltinti/Getty Images

Nogometaši Juventusa so v finalu italijanskega pokala nadigrali Milan in na rimskem Olimpicu slavili s kar 4:0.

Dve veliki napaki si je privoščil vratar Milana Gianluigi Donnarumma, ki je tokrat razočaral. Milan je bil v prvem polčasu nevaren in tekmo bolje začel in si že v 8. minuti priigral najlepšo priložnost. Po poskusu Patricka Cutroneja se je z obrambo izkazal Gianluigi Buffon. Prvi del se je zaključil z nedosojenim prekrškom nad Hakanom Calhanoglujem, kar je zelo razjezilo rdeče-črne.

Na začetku drugega dela je stara dama pričakovano pritisnila. Priložnosti so se vrstile, prvi zadetek pa smo videli v 56. minuti, ko je kot izvedel Miralem Pjanić, z glavo pa je sijajno zadel Medhi Benatia. Po dobri uri igre je zapretil DouglasCosta, ki jestreljal z roba kazenskega prostora, Donnarummi pa je žoga ušla v mrežo. Po drugem prejetem zadetku je igra Milana popolnoma razpadla.

V 64. minuti je po podaji iz kota z glavo streljal Mario Mandžukić, Donnarumma je znova slabo posredoval, odbitek pa je za njegov hrbet pospravil Benatia. Za konec je lastno mrežo četrt ure pred koncem zatresel še rezervist Nikola Kalinić in slavje Juventusa se je lahko začelo.

Juventus je osvojil četrto zaporedno pokalno lovoriko, zelo blizu pa je tudi ubranitvi naslova v Serie A, kjer ima dva kroga pred koncem šest točk prednosti pred Napolijem, ima pa tudi precej boljšo razliko v zadetkih. Sedmi zaporedni scudetto je tako praktično že v vitrini. Milan je v pokalu reševal sezono, saj je v prvenstvu šele na šestem mestu, kar pomeni, da tudi v naslednji sezoni ne bo igral v ligi prvakov.