Gattusu v roke odpoved, če ostane brez Evrope?

Serie A 12. Maj 20184:38 > 4:41
Getty Images/Paolo Bruno

Vodilni možje Milana razmišljajo o zamenjavi trenerja Gennara Gattusa ob koncu sezone, v kolikor klubu ne bo zagotovil nastopa v Evropi, poroča Gazzetta.

Nekdanji evropski prvaki so dva kroga pred koncem šesti na lestvici s 60 točkami, eno več od Atalante in tremi od Fiorentine. V primeru, da Milan v zaključku sezone pade na osmo mesto in ostane brez Evrope bo 40-letni Gennaro Gattuso najverjetneje dobil odpoved.

V tem primeru bi bili priča zanimivemu položaju, v kolikor vemo, da je nekdanji vezist kluba iz San Sira pred kratkim podpisal novo dvoletno pogodbo. On je na klop Milana prišel novembra, ko je zamenjal Vincenza Montello. Po nekaterih spodbudnih rezultatih so mu v svetovni prestolnici mode hitro ponudili podaljšanje pogodbe, vendar bi se lahko zgodilo, da ne bo imel priložnost v celoti izpolniti pogodbe.

V tem primeru naj bi pri Milanu na klop poskušali zvabiti Maurizija Sarrija, trenerja Napolija. Slednji naj bi se po koncu sezone poslovil od “južnakov”, v Milano pa bi ga pripeljal Cristiano Giuntoli, športni direktor Napolija, ki se poleti menda seli na sever države.