Mattia Perin v Juventus prišel kot naslednik Buffona

Serie A 8. Jun 201819:25 > 19:29

Po odhodu Gianluigija Buffona je Juventus podpisal pogodbo z novim vratarjem. To je pričakovano postal Mattia Perin, ki je prišel iz Genoe in podpisal štiriletno pogodbo.

Nekaj let je Mattia Perin veljal za enega najbolj talentiranih vratarjev na svetu, sedaj pa je po zdravniških pregledih postal novopečeni član italijanskega Juventusa in bo poizkušal čim bolje stopiti v čevlje legendarnega Gianluigija Buffona.

Nisem mogel zavrniti Juventusa. Takšna ponudba se dobi enkrat v življenju. Pripravljen sem, verjamem, da sem v klub prišel v pravem trenutku,” je po podpisu pogodbe dejal 25-letni Perin.

Stara dama je za vratarja Genoi odštela 12 milijonov evrov, brez treh milijonov bonusa, ki bodo pripadli klubu.

Wojciech Szczęsny pa bo njegov glavni kandidat za prvo vratarsko pozicijo.

Sicer še dokaj neizkušeni vratar je bil član Genoe že vse od leta 2010. Od takrat pa je branil tudi za Pescaro in Padovo. Za selekcijo Italije je debitiral leta 2014.