Bo Napoli ostal še brez Hamšika?

Serie A 10. Jun 201817:04 > 17:18
Getty Images

Ikona Napolija Marek Hamšik naj bi bil zelo blizu prestopa na Kitajsko, kjer se mu ponuja možnost izjemnega zaslužka.

Marek Hamšik za Napoli igra že deset let, v tem obdobju pa je postal prava ikona neapeljskega kluba, pred katerim je očitno zelo pestro poletje.

Po odhodu trenerja Maurizia Sarrija, ki ga je že nasledil znameniti Carlo Ancelotti, naj bi po poročanjih italijanskih medijev Napoli zapustil še med navijači oboževani Slovak Hamšik. Slednji naj bi predsednika Aurelia de Laurentiisa že zaprosil, da mu pusti oditi na Kitajsko.

Hamšik ima po poročanju medijev na mizi bogato ponudbo najuspešnejšega kitajskega kluba Guangzhou Evergranda, ki ga v tej sezoni vodi Fabio Cannavaro. Serijski kitajski prvak naj bi bil Napoliju pripravljen plačati 30 milijonov evrov odkšodnine, Hamšik pa bi prejel 12 milijonov evrov letne plače.

30-letnik je v Napoli prestopil leta 2007 in v desetih sezonah odigral 395 ligaških tekem ter zabil 100 zadetkov.