CR7: Čas je, da začnem novo poglavje v svojem življenju

Serie A 10. Jul 201819:17 > 19:27

Pred nekaj urami je postalo tudi uradno, da se Portugalec Cristiano Ronaldo iz Real Madrida seli v Juventus. Navijačem belega baleta pa je namenil prav posebno pismo.

“Leta v Realu in leta v Madridu so bila verjetno najboljša v mojem življenju. Čutim le neznansko hvaležnost do tega kluba in tega mesta. Vsem se lahko le zahvalim za vso ljubezen in naklonjenost, ki sem ju bil deležen.”

“Vendarle pa verjamem, da je prišel čas za novo poglavje v mojem življenju in zato sem klub prosil, naj mi dovoli prestopiti. Tako čutim in vse svoje navijače prosim, naj me skušajo razumeti.”

“Navijači so bili v teh devetih letih naravnost fantastični. To je bilo devet nepozabnih let. Zame so bili to zelo lepi časi. Polni uspehov, a obenem tudi zelo težavni, saj je Real Madrid klub, ki ima zelo visoke standarde. Dobro pa vem, da nikoli ne bom pozabil, kako sem tukaj užival v nogometu na zelo edinstven način.”

“Imel sem čudovite soigralce na igrišču in v slačilnici. Čutil sem toplino navijačev in skupaj smo osvojili tri lige prvakov zapovrstjo in štiri v zadnjih petih letih. Na individualni ravni sem imel čast, da sem tukaj osvojil štiri Zlate žoge in tri Zlate čevlje. Vse to mi je uspelo v mojem času v tem izjemnem klubu. “

“Real Madrid je osvojil moje srce in srce moje družine. Zato bolj kot kdajkoli prej pravim: hvala klubu, predsedniku, direktorjem , kolegom, vsem članom osebja, zdravnikom, fizioterapevtom in vsem ostalim delavcem v klubu, ki neumorno skrbijo za vsako najmanjšo podrobnost.”

“Neskončna hvala vsem navijačem in posebna zahvala španskemu nogometu. V teh devetih čudovitih letih sem tekmoval z vrhunskimi igralci, ki si zaslužijo moje polno spoštovanje. Veliko sem razmišljal in prišel do sklepa, da je prišel čas za nov cikel. Odhajam, vendar pa bodo ta majica, grb in Santiago Bernabeu vselej ostali del mene.”

“Hvala vsem in, seveda, kakor sem dejal prvič na našem stadionu pred devetimi leti: Hala Madrid!”