Uradno: AC Milan ima novega lastnika

Serie A 11. Jul 20188:01 > 8:18
Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Slavni italijanski klub AC Milan je znova zamenjal lastnike. Nadzor nad črno-rdečimi je sedaj prevzel Ameriški sklad Elliott Management.

Kitajska koorporacija v lastništvuYonghong Lija je kupila AC Milan pred letom dni od Silvija Berlusconija za 740 milijonov evrov, v katerih je bil vključen tudi dolg težak 190 milijonov evrov.

Sedaj pa, ker kitajski poslovneždo postavljenega roka ameriškemu skladu Elliott Management ni izplačal 32 milijonov evrov. So zato pri omenjenem skladu začeli postopek, s katerim so zasegli podjetje iz Luksemburga, s katerim je Kitajec lastniško obvladoval AC Milan. Li je leta 2017 namreč pri omenjenem skladu najel posojilo v višini 303 milijona evrov.

Prvi ukrep novih lastnikov kluba bo svež kapital, ki ga bodo vbrizgali v klub. To bodo storili s finančno injekcijo, ki bo težka 50 milijonov evrov.