Juventus prodal pol milijona Ronaldovih dresov

Serie A 13. Jul 201821:02 > 21:21
Emilio Andreoli/Getty Images

V Italiji vse od trenutka, ko je postalo jasno, da bo Cristiano Ronaldo okrepil Juventus, vlada nogometna norišnica.

Klub iz Torina je v zgolj 24 urah prodal prek pol milijona dresov s številko sedem in napisom Cristiano Ronaldo. Če vzamemo v obzir, da je cena dresa 105 evrov, pridemo do enostavne računice, da je Juventus že v prvem dnevu zaslužil okoli 54 milijonov evrov.

Zaslužek od prodaje si bo Juventus delil z Adidasom, ki je tehnični sponzor kluba. Vseeno strokovnjaki pričakujejo, da se bo stari dami zgolj v nekaj dneh samo s prodajo dresov povrnilo vseh dobrih 100 milijonov evrov, kolikor so jih odšteli Realu.

Portugalec bo v naslednjih štirih letih v olimpijskem mestu zaslužil 30 milijonov evrov na sezono.