Ronaldo: ''Želim dvigniti Juventus na še višjo raven''

Serie A 17. Jul 20188:27 > 8:37
Philipp Schmidli, Getty Images

Ronaldo pravi, da je hvaležen za to priložnost, saj igralci njegovih let običajno gredo v Katar ali pa na Kitajsko.

Handout, Getty Images Sport

33-letni Portugalec se je po 9 sezonah pri Real Madridu včeraj uradno preselil v Torino.

”Priti v takšen klub pri mojih letih – zelo sem srečen,” je dejal na predstavitvi.

”Želim zmagovati, želim biti najboljši. Kdo ve, mogoče bom spet nagrajen z Zlato žogo, a stvari naj se odvijalo po svoje. Težko je bilo to osvojiti pri Manchester Unitedu in Real Madridu, mogoče mi uspe še tukaj. Bomo videli.”

Po njegovih besedah je mnogo stvari vplivalo na njegovo odločitev. ”Dobro sem, tako fizično kot psihično in čustveno. Zato sem tako ponosen, da sem zdaj tukaj in na pot do sem.”

”Drugačen sem od drugih igralcev, ki mislijo, da je konec kariere pri mojih letih. Želim jim pokazati, da sem drugačen. Zelo čustveno je vse skupaj zame, ker sem star 33 let in en 23.”

Juventus je najuspešnejši italijanski klub s 34 naslovi državnih prvakov, vključujoč zadnjih 7 zaporednih. Lige prvakov niso osvojili od leta 1996, so se pa od takrat petkrat uvrstili v finale, a vsakič izgubili.

Ronaldov komentar na to: ”Liga prvakov je lovorika, ki si jo želi vsak klub. In borili se bomo zanjo, pa tudi za naslov v Serie A. Zavedamo se, da bo tekmovanje težko, a moramo ostati osredotočeni. Upam, da bom lahko pomagal Juventusu do lovorik. Želim biti tista ‘srečna zvezda’ pri naslednjem poskusu zmage v Ligi prvakov.”

”Juventus mi je dal edinstveno priložnost, za katero sem zelo hvaležen. Nagradili so moj nogometni slog (z aplavzom na tekmi Lige prvakov JUV-RM, op.p.), to je bil tisti korak naprej, ki sem ga opazil. Juve bo še naprej uspešen. Osvajali so domače naslove in pokale ter se uvrščali v finale Lige prvakov. Zelo sem ponosen, da so pokazali zanimanje zame. Upam, da bom lahko dvignil klub na še višjo raven.”