Mladi vratar Klemen Hvalič iz Gorice v Empoli!

Serie A 2. Avg 201817:22 > 17:26
ND Gorica

Mladi obetavni vratar Klemen Hvalič, ki je do sedaj nastopal za mladinske selekcije plavo-belih, je prestopil v Empoli! Gre za posojo z možnostjo odkupa.

Veliko je igralcev, ki so iz Gorice odšli v tujino in si ustvarili lepe kariere. Mednje spadajo nogometaši kot so Tim Matavž, Etien Velikonja, Miran Burgič ter še mnogo drugih … Vsi našteti so se članski ekipi pridružili iz novogoriških mladinskih selekcij, kar je dokaz dobrega dela v preteklosti. Prestop 16-letnika, ki je igral za vse mlajše kategorije ND Gorica, potrjuje, da je kvaliteta nogometne šole še vedno na visokem nivoju.

Prestop odobrava tudi predsednik kluba Hari Arčon, ki pravi, da mladi vratar odhaja v pravo okolje: “To, da Klemen Hvalič odhaja v tako renomiran klub, kot je Empoli, ki se vrača v italijansko prvo ligo Serie A, kjer uspešno nastopa slovenski reprezentant, fant iz našega okolja, Miha Zajc, je zagotovo velika potrditev. Gre za potrditev dobrega dela vseh trenerjev v nogometni šoli, gre za potrditev dobrega dela vratarjev v nogometni šoli in za potrditev pravih odločitev vodstva kluba.”

Mladi Klemen Hvalič sicer visok 198 centimetrov se je novim soigralcem že priključil.