Bonucci spet doma: Juventus je moj dom

Serie A 3. Avg 20180:59 > 1:16
Getty Image/ Giuseppe Bellini

Italijanski obrambni nogometaš Leonardo Bonucci se po le letu dni, ki jih je preživel pri Milanu, vrača v vrste Juventusa, kar ga navdaja z veseljem, saj je po njegovih besedah Torino njegov dom.

31-letni izkušeni italijanski branilec Leonardo Bonucci je lani neprijetno presenetil vse privržence torinskega Juventusa, ko se je po osmih letih v klubu odločil, da obleče rdeče-črni dres ekipe AC Milan.

Bonucci je lani z Milanom podpisal kar petletno pogodbo vredno 42 milijonov evrov, za nameček pa je kot eden izmed najbolj izkušenih nogometašev v klubu dobil tudi kapetanski trak. Slaba organizacija, finančne težave in rezultatska kriza v Milanu pa je italijanskega reprezentanta pripeljala nazaj domov, po le nekaj več kot letu dni.

V Torinu je dobil petletno pogodbo, prestop pa je bil vreden 35 milijonov evrov, saj je bil med drugimi v posel vključen tudi Gonzalo Higuain, ki je odšel v drugo smer.

“Težko se je bilo prepričati, da je to sploh mogoče, a je fantastično, da se je izšlo. Navdušen sem, Torino je moj dom, Juventus je moj dom in zelo sem srečen, da sem se vrnil,” je dejal Bonucci.