Ronaldo: Sanjal sem o Juvetu, vsi so mi ploskali

Serie A 11. Avg 201811:51 > 11:54
Julian Finney, Getty Images

Novi nogometaš Juventusa Cristiano Ronaldo je razkril, da v vrstah stare dame vlada prava družinska atmosfera.

Najboljši igralec na svetu se je Torino preselil v zameno za dobrih 100 milijonov evrov odškodnine in z Juventusom podpisal štiriletno pogodbo. “Počutim se odlično. Vesel sem, da vidim vse te ljudi okoli trening centra. Že pred tem sem vedel, da je Juve velik klub, največji v Italiji, eden največjih na svetu. Ko sem bil otrok, sem sanjal, da bi nekega dne zaigral tukaj. Sedaj sem tu in zelo sem srečen,” je Cristiano Ronaldo dejal v intervjuju za klubsko televizijo Juventusa.

Pred slovesom od Reala, je Cristiano nemalokrat igral proti Juventusu. Med drugim mu je v četrtfinalu lige prvakov v lanski sezoni zabil fantastičen zadetek s škarjicami. “Tega nikoli ne bom pozabil. Dosegel sem gol proti Juventusu, cel stadion mi je ploskal. Neverjeten občutek, pred tem še nikoli nisem tega doživel. Sedaj vidim, da je tukaj družinska atmosfera. Vsi so zelo ljubeznivi in prijazni. Komaj čakam, da osrečim navijače. Želim pomagati, da klub uresniči svoje cilje,” je nadaljeval CR.

Portugalec se bo po Angliji in Španiji v naslednji sezoni preizkusil še v Serie A, ki spada med pet najmočnejših prvenstev na stari celini. “Poznam ligo, tekme sem gledal po televiziji. Verjamem, da se bom hitro prilagodil. Želim biti v dobri formi, pomagati ekipi osvajati lovorike. Vznemirjen sem in komaj čakam, da se sezona začne,” zaključuje Portugalec, ki se bo itailjanski javnosti prvič predstavil 18. avgusta proti Chievu.