Šok v Juventusu, ki ga zapušča Marotta

Serie A 30. Sep 201811:19 > 11:26
Juventus FC

Generalni direktor Juventusa Beppe Marotta zapušča italijanskega prvaka. Novica je odjeknila po včerajšnjem derbiju med staro damo in Napolijem, ki so ga sicer dobili aktualni italijanski prvaki. Razlog za odhod je nestrinjanje z Andreo Agnellijem.

Beppe Marotta je še pred nekaj dnevi prejel priznanje za svoje delo, zdaj pa zapušča klub. Vest je uradno potrjena tudi na klubski spletni strani, kjer so zapisali, da se Maorrta poslavlja od Juventusa.

Moje delo pri Juvetu se bo končalo 25. oktobra. Juve se želi pomladiti, zato zapuščam klub. Za mano je osmih krasnih let, klub pa bo vselej ostal v mojem srcu. Odločitev je že sprejeta, zato me ni več na seznamu direktorjev,” je povedal Marotta.

Glavnino njegovega dela bo prevzel športni direktor Fabio Paratici, novi CEO kluba pa naj bi postal nekdo, ki se bo bolj razumel v posel. Marotta je hkrati že zavrnil namigovanja, da naj bi se pripravljal na kandidaturo za novega predsednika italijanske nogometne zveze.