Milan lansko sezono za 126 milijonov evrov v minusu

Serie A 17. Okt 201814:13 > 14:15
Photo by Marco Luzzani/Getty Images

AC Milan je v lanski sezoni naredil 126 milijonov evrov minusa. Kar pomeni, da je klub še za 53 milijonov evrov bolj v minusu kot do sedaj.

Jules Ameel/Getty Images

Milan se je znašel v še večjih finančnih težavah, bilanca namreč prikazuje, da je klub v zadnjih petih letih v minusu za 460 milijonov, in 730 milijonov v zadnjih 14 letih. V primerjavi, njihov mestni rival Inter je imel samo v lanski sezoni desetkrat manjšo izgubo od Milana.

Ne dolgo nazaj je klub od kitajskega bogataša kupil ameriški lastnik, ki sicer trdi, da so se dolgovi zmanjšali, a le te kljub vsemu ostajajo zelo visoki.

Li Jonghong je klub kupil od Silvija Berlusconija, a takratni lastnik je denar usmeril v velike nakupe, ki so se izkazali za zgrešene.

Sedaj, ko klub malce bolj premišljeno vodijo ameriški lastniki se stanje popravlja. Funkcijo v klubu sta dobila tudi legendarna Paolo Maldini in Leonardo. Klub pa je v svoje vrste pripeljal nekaj zanimivih nogometnih imen.