Zajc zadel za Empoli, Iličić navdušil s hat-trickom

Serie A 21. Okt 201817:16 > 17:18

V 9. krogu italijanske Serie A so bili slovenski nogometaši zelo razpoloženi. Za svoj prvi zadetek v tej sezoni je v dresu Empolija poskrbel Miha Zajc, njegov klub je s 3:3 remiziral s Frosinonejem, še bolj pa je navdušil Josip Iličić, ki je ob zmagi Atalanet proti Chievu (1:5) zabil tri gole.

Miha Zajc je na uvodni nedeljski tekmi Serie A nakazal, da bo to slovenski dan. 24-letni Primorec je zabil sploh prvi zadetek po reprezentančni tekmi 6. septembra proti Bolgariji (1:2), z njim pa je po dobre pol ure igre poskrbel za izenačenje Empolija. Tekma na stadionu Benita Stirpa je bila sicer polna preobratov, končala pa se je z rezultatom 3:3. Za točko je zadel Salih Ucan, ki je v igro vstopil namesto Zajca in tekmo sklenil s krasnim volejem ter tako poskrbel za remi Empolija pri Frosinoneju.

Še bolj kot Zajc je navdušil Josip Iličić, ki je zadnjeuvrščenemu Chievu zabil hat-trick. Najprej je zadel v 28. minuti, ko je podvojil vodstvo Atalante, dobro formo pa potrdil še z zadetkoma v 50. in 52. minuti. Častni zadetek za Chievo je v 84. minuti dosegel nekdanji slovenski reprezentant Valter Birsa, ki je izkoristil enajstmetrovko.

9. krog Serie A prinaša prvi derbi della Madonnina, v katerem se bosta na stadionu Giuseppe Meazza pomerila Inter in Milan. Črno-modri bodo skušali nadaljevati z dobrimi predstavami v tej sezoni.