Getty Images/Stuart Franklin

21.10.2018 | 22.28 > 22:33

Icardi v sodnikovem podaljšku potopil AC Milan

Derbi 9. kroga Serie A in prvi letošnji derbi della Madonnina se je končal z minimalno zmago Interja, ki je pred svojimi navijači do slavja prišel v 92. minuti, ko je za norijo na tribunah poskrbel Mauro Icardi.

nogomet, Inter Milan

Začelo se je silovito. Inter je že v 13. minuti dosegel zadetek, ki pa so ga sodniki razveljavili, saj je bil Mauro Icardi v prepovedanem položaju. Gostitelji so napretili še v 24. minuti, ko je po podaji v kazenski prostor do strela prišel Ivan Perišić, Gianluigi Donnarumma pa se je izkazal s krasno obrambo. V 30. minuti je zaradi poškodbe Radje Nainggolana domači strateg opravil prvo menjavo in v igro poslal Borjo Valera. Domači so bili tudi v naslednji minutah boljši, v 34. minuti pa je Matias Vecino zadelo celo prečko. Icardi je imel v 41. še eno priložnost, a je z glavo meril previsoko. V 42. minuti pa so se zadetka razveselili gostje, ki pa so ga sodniki prav tako kot na začetku tekme Interju upravičeno razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Drugi polčas je postregel z bolj mirno predstavo, domači pa so bili še vedno tisti, ki so narekovali ritem igre. Edino pravo priložnost v rednem delu so si v 58. minuti priigrali nogometaši Interja, a je z dobrih petih metrov nenatančno meril Matteo Politano. Že se je zdelo, da se bo derbi končal brez zadetkov, ko je v 92. minuti udaril Icardi. V sredino je odlično podal Vecino, Donnarumma je zletel v prazno, argentinski napadalec pa je darilo z veseljem sprejel in poskrbel za veliko zmago Interja.

Inter je vpisal že peto zaporedno zmago v Serie A, kjer z 19 točkami drži tretje mesto. AC Milan je s tekmo manj in 12 točkami na 12. mestu.