Ronaldo: Zaradi Pereza sem zapustil Real

Serie A 29. Okt 201815:11 > 15:12
Denis Doyle, Getty Images Sport

Po polomu Reala včeraj na El Classicu proti Barceloni se je oglasil tudi nekdanji prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo, ki je za svoj odhod z Madrida obtožil predsednika Florentina Pereza.

Portugalec Cristiano Ronaldo, ki je poletu Real Madrid zamenjal za Juventus je v intervjuju za France Footbal povedal, da je Florentino Perez glavni krivec za njegov odhod.

Florentino Perez je na najin odnos gledal le kot na poslovni odnos. To vem. Kar mi je govoril, ni nikoli govoril iz srca. Čutil sem, da v klubu, posebej predsednik, name ne gledajo več tako kot na začetku. Prve štiri, pet let sem se počutil kot Cristiano Ronaldo, pozneje pa vse manj. Predsednik je gledal name, kot da nisem več nenadomestljiv, če me razumete,” je začel Ronaldo in dodal:

To me je vzpodbudilo k razmišljanju o odhodu. Včasih sem bral novice, ki so govorile, da sem zaprosil za odhod. Nekaj tega je bilo, ampak v resnici sem vedno menil, da me predsednik ne bo zadrževal. Če bi šel za denarjem, bi šel na Kitajsko, kjer so mi ponujali petkrat toliko denarja. V Juventus nisem šel zaradi denarja, toliko sem zaslužil tudi v Madridu, če ne še več. Razlika je v tem, da me je Juventus res želel, to so mi povedali, bili so jasni.

Na vprašanje koliko je na njegov odhod vplivala odločitev Zinedine Zidana, da ne bo več trener galaktikov pa je dejal: “Moja odločitev ni bila posledica njegove odločitve, vendar je pa bila to situacija na osnovi katere se je izkazala, da je moje mišljenje o situaciji v klubu pravilna.”