Getty Images / Christopher Lee

26.12.2018 | 17.48

Ronaldo rešil Juventus, Lazio do pomembne zmage

Juventus Turin

Juventus se je na tekmi 18. kroga italijanske Serie A igral z ognjem, na koncu pa vendarle prišel do remija proti Atalanti (2:2). Stara dama je šele drugič v tej sezoni oddala točke.

Cristiano Ronaldo

Getty Image/Gabriele Maltinti

Juventus je obračun prvič v tej sezoni začel brez Cristiana Ronalda v prvi postavi. Uvod je bil sanjski, saj so gostje po avtogolu Berata Djimsitija povedli že v drugi minuti. Albanski reprezentant je skušal žogo po visoki podaji v sredino izbiti, a je to storil zelo nespretno ter ugnal lastnega vratarja. Takoj po prejetem zadetku je Atalanta, pri kateri je bil Josip Iličić v prvi postavi, pritisnila. Gostitelji so konstantno napadali in preko Duvana Zapate izenačili v 24. minuti.

V 53. minuti je Rodrigo Bentancur prejel še drugi rumeni karton in predčasno končal tekmo. Juve se je znašel v težavah, saj je le tri minute zatem mrežo stare dame še drugič na tekmi zatresel Zapata. Po zaostanku je Massimiliano Allegri v igroposlal Cristiana Ronalda in zadel v polno. Gostje so izenačili v 78. minuti, ko je portugalski superzvezdnik zadel po podaji iz kota in prišel do 13. zadetka v tej sezoni. Juve je v sodniškem dodatku zadel še enkrat, a je bil gol Leonarda Bonuccija razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Do pomembne zmage je na gostovanju v Bologni prišel Lazio (0:2). V 30. minuti je po podaji iz kota zadel Luiz Felipe, končni rezultat pa je v 89. minuti postavil Senad Lulić, ki je izkoristil podajo Luiza Felipeja.

Na preostalih tekmah je Parma nadigrala Fiorentino, Cagliari je z 1:0 ugnal Genovo, Sampdoria pa je bila z 2:0 boljša od Chieva.

Oglejte si vse rezultate in lestvico Serie A.