Valter Birsa iz Chieva prestopil v Cagliari!

Serie A 9. Jan 201923:04 > 23:05
Getty Images

Nekdanji slovenski reprezentant in dolgoletni član Chieva iz Verone Valter Birsa se seli na Sardinijo. Do konca sezone bo nosil dres Cagliarija.

Chievo, ki je v vse hujših težavah in na pragu tega, da izpade v drugo italijansko ligo je danes tudi uradno ostal brez Valterja Birse, ki je uvidel, da v klubu iz Verona prave prihodnosti ni več.

Odslej bo Slovenec, ki že od leta 2011 igra v Italiji igral zaCagliari, ki je po 19 odigranih krogih na 13. mestu v Serie A. Trenutni trener ekipe je Rolando Marana, ki je od leta 2014 do leta 2018 vodil prav Chievo in Birso zelo dobro pozna.

32-letni Birsa je prestopil, in sicer za dva milijona evrov. Podpisal je pogodbo za dve leti in pol. Še drugi Slovenec v Chievu Boštjan Cesar zaenkrat ostaja pri rumenih.