Getty Images/Christof Koepsel

13.01.2019 | 17.07

Coppa Italia: Chiesa heroj Fiorentine proti Torinu

ACF Fiorentina

Nogometaši Fiorentine so se z zmago proti Torinu (0:2) uvrstili v četrtfinale italijanskega pokala.

Federico Chiesa

Valerio Pennicino, Getty Images Sport

Tekma v Torinu sicer ni navdušila, na prvi zadetek pa smo čakali vse do 87. minute. Takrat so kot izvajali nogometaši Torina, v protinapad pa je sijajni zdrvel Giovanni Simeone. Argentinec je po sprintu čez pol igrišča prišel do strela, ki ga je Salvatore Sirigu sicer odbil, a le do Federica Chiese, ki je zadel za 1:0.

V sodniškem dodatku, ki je bil zaradi dolge prekinitve ob uporabi VAR-a (razveljavljen gol Torina zaradi prepovedanega položaja) dolg kar sedem minut, je Chiesa po protinapadu udaril še enkrat in postavil končni rezultat.

Obračun je zaznamoval tudi trk Tomasa Rincona z glavnim sodnikom in zapravljene priložnosti domačega kapetana Andree Belottija.

Fiorentina se bo v četrtfinalu pomerila z boljšim v paru Roma - Entella.