Ronaldo prišel do prve lovorike v dresu Juventusa

Serie A 16. Jan 201918:35 > 18:42
Getty Image/Gabriele Maltinti

Nogometaši Juventusa so še osmič osvojili italijanski superpokal. V Savdski Arabiji so z 1:0 ugnali AC Milan, edini zadetek na tekmi pa je dosegel Cristiano Ronaldo.

Trenutek odločitve smo videli v 60. minuti, ko se je Cristiano Ronaldo uspešno izognil ofsajd zanki, in izkoristil sijajno podajo Miralema Pjanića. Portugalec je Gianluigija Donnarummo ugnal z glavo, mladi vratar Milana pa bi lahko bolje posredoval. Za Ronalda je bil to 19 zadetek v skupno že 30 finalu v karieri.

Še pred golom je Milan prek Patricka Cutroneja stresel prečko, v 74. minuti pa so rdeče-črni ostali tudi brez Francka Kessieja, ki je po posredovanju VAR-a prejel rdeči karton. Juventus je sicer prek Dybale dosegel še en zadetek, a je bil ta zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavljen.

Milan je imel priložnost za izenačenje v 87. minuti, ko pa sodnik po trku Chiellinija in Contija ni pokazal na belo točko, čeprav bi se lahko odločil tudi drugače.