Portugalca pri Juvetu odločila derbi z Laziem

Serie A 27. Jan 201919:20 > 19:21

Joao Cancelo in Cristiano Ronaldo sta z zadetkoma v drugem polčasu Juventusu pomagala do preobrata in končne zmage z 2:1 na zahtevnem gostovanju pri Laziu.

Juventus je dobil derbi 21. kroga v Serie A in v gosteh po preobratu ugnal Lazio z 2:1 in s tem še povečal svojo prednost na lestvici pred Napolijem ima sedaj stara dama že kar 11 točk prednosti in je še naprej brez poraza ob samo dveh remijih.

Rimljani so sicer imeli več od igre, saj so sprožili več strelov proti vratom gostov, vendar zadetka jim ni uspelo zabiti. Domači so sicer povedli, vendar gol so si črno-beli zabili sami. Nespreten je bil vezist Emre Can v 59. minuti.

Juve je po prejetem zadetku svoje sile usmeril v napad ter krenil po izenačenje, do le tega so prišli v 74. minuti, ko je zadel rezervist Joao Cancelo. Drugi Portugalec pri stari dami Cristiano Ronaldo pa je tekmo odločil v 88. minuti, ko je uspešno izvedel najstrožjo kazen in poskrbel za novo zmago Torinčanov, ki tako še naprej ostajajo neporaženi.