Roma v Firencah ponižana kot še nikoli

Serie A 30. Jan 201920:07 > 20:19
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fiorentina je drugi polfinalist Coppa di Italie, potem, ko je pred domačimi gledalci povsem deklasirala in razbila Romo s kar 7:1.

Fiorentina si je z visoko zmago nad Romo zagotovila polfinale italijanskega pokala, kjer jih sedaj čaka obračun z zmagovalcem iz dvoboja Juventus – Atalanta.

Vijoličasti so velik delež k zmagi prispevali že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 3:1. Dvakrat se je med strelce v prvem polčasu vpisal Federico Chiesa, ki je obakrat zadel po podaji Kevina Mirallasa. Enega je še dodal Luis Muriel. Edini gol na tekmi za Romo pa je dosegel Aleksandar Kolarov.

V drugem polčasu pa so Rimljani povsem popustili, najprej je na 4:1 povišal Benassi. V 72. minuti pa je bila tekma po rdečem kartonu Edina Đžeka odločena. A Fiorentina ni popuščala in do konca tekma zabila še tri gole.

V 74. minuti je za svoj hattrick poskrbel Chiesa, v končnici pa je dva zadetka prispeval še Giovanni Simeone.