AC Milan

Krzystof Piatek hitro postaja velik ljubljenec navijačev Milana.

Krzysztof Piatek

Getty images/Paolo Rattini

Milan je na prvi tekmi 25. kroga Serie A s 3:0 odpravil Empoli in prišel do tretje zaporedne zmage v prvenstvu. Milan je povedel v 49. minuti z zadetkom Krzysztofa Piateka. Poljski napadalec je dosegel vsaj en zadetek na prvih štirih tekmah v prvenstvu (potem ko je v debiju v igro prišel v 71. minutti) in postal prvi igralec Milana, ki mu je to uspelo po legendarnem Oliverju Bierhoffu leta 1998.

Prvenstvenim zadetkom je dodal tudi dva v pokalu proti Napoliju.

Zmago Milana sta v nadaljevanju potrdila Franck Kessie in Samu Castillejo.

Milan je na četrtem mestu s 45 točkami, štirimi več od Rome, Empoli je na 17. mestu s tremi točkami prednosti pred Bologno, ki je prva v coni izpada.