United in Real v bitko za branilca Napolija

Serie A 29. Mar 201912:25 > 12:43
Emilio Andreoli/Getty Images

Branilec Napolija Kalidou Koulibaly je že dalj časa tarča Real Madrida, ki pa mu bo načrte skušal prekrižati Manchester United.

Manchester United bo poleti vsekakor skušal okrepiti obrambo, Ole Gunnar Solskjaer pa naj bi si želel predvsem Koulibalyja. Slednji naj bi imel v pogodbi za klube iz tujine določeno odkupno klavzulo v višini 150 milijonov evrov, kar pomeni, da bi morala Real Madrid in Manchester United pošteno preseči rekordni znesek za nogometaša zadnje vrste.

Zaenkrat je najdražji branilec na svetu član Liverpoola Virgil van Dijk, ki je januarja 2018 Southampton zapustil za 85 milijonov evrov.

Koulibaly za Napoli igra od leta 2015, pred tem pa je bil še član belgijskega Genka in francoskega Metza.