Kandidata za klop Interja Mourinho in Conte

Serie A 29. Mar 201919:30 > 19:31
Getty Images / Staff

V primeru, da se bodo pri Interju odločili za novo pot in se za sodelovanje zahvalili Lucianu Spallettiju, bi na vročo klop milanskega moštva utegnil sesti eden izmed bivših trenerjev Chelseaja.

Zmaga nad mestnim tekmecem Milanom s 3:2 pred reprezentančnim premorom, je Spallettija za nekaj časa vendarle ohranila v “sedlu”, a so odgovorni v klubu po porazu od Eintrachta v osmini finala Evropske lige, začeli razmišljati o spremembi na trenerskem mestu.

Corriere dello Sport poroča, da klub razmišlja o nasledniku, kot glavni imeni pa sta se pojavili Jose Mourinho in Antonio Conte. Slednji je brezposeln od lanskoletneg odhoda iz Londona, svoj čas je v Juventusu sodeloval s sedanjim športnim direktorjem nerrazzurov, Giuseppejem Marotto.

Mourinho je v Milanu vsem dobro znan. S klubom je leta 2010 osvojil Ligo prvakov, sicer pa Portugalcu ponudb za delo ne manjka. Časnik L’Equpe poroča, da naj bi bil “The Special One” tudi blizu Monacu in Lyonu.

“Zelo me zanima, kako bi bilo voditi klub v Ligue 1. Delal sem že v štirih različnih ligah in rad spoznavam nove kulture. Delati v novem prvenstvu bi bila zame lepa izkušnja,” je dejal Mourinho.